Zdravé chudnutie

Zdravé chudnutie. Ak ste sa už niekedy pokúšali schudnúť, určite ste sa stretli s pojmom zdravé chudnutie. Čo to vlastne znamená? Nedá sa presne povedať, ktorý spôsob chudnutia je ten najzdravší. Je skôr dôležité si uvedomiť, čo to je nadváha a ako vzniká. Nadváha alebo obezita je výsledkom nesprávnej funkcie nášho organizmu (alebo metabolizmu), ktorý je zapríčinený väčšinou nesprávnym životným štýlom. Naša reakcia je taká, že sa snažíme nájsť spôsob ako schudnúť, alebo hľadáme recept na rýchle chudnutie.

Tadiaľto však cesta nevedie. Zdravé chudnutie by malo byť také, ktoré čo najmenej narúša činnosť organizmu, pomáha mu zbaviť sa prebytočného tuku a dostať organizmus a jeho funkcie do normálu. Je dôležité aby takýto spôsob chudnutia bol čo najprirodzenejší. Samozrejme toto je možné len celkovou zmenou životosprávy a životného štýlu. Takže keď nabudúce narazíte na reklamu zázračnej tabletky na zdravé chudnutie, porozmýšľajte, či Vám zázračná tabletka pomôže zmeniť vaše stravovacie návyky. Pretože ich zmena je pre chudnutie najdôležitejšia.

Preto ak chcete zdravo schudnúť zmeňte to, čo je príčinou vašej nadváhy. Ak je to zlá životospráva, zmeňte ju, ak je do nedostatok pohybu, zmeňte to. Ideály spôsob pre zdravé chudnutie je taký, kedy z lepšiemu zmeníte každý aspekt svojho životného štýlu.

  • chodievajte viac pešo
  • nájdite si 2 x týždenne čas na akýkoľvek šport
  • dodržujte pitný režim
  • dbajte na stravovanie
  • myslite pozitívne
  • vyhľadajte spoločnosť ľudí, ktorí chcú tiež schudnúť

No a na záver si uvedomte, že pojmy rýchle chudnutie a zdravé chudnutie nikdy spolu nebudú fungovať. Buď schudnete rýchlo ale budete chudnúť pomalšie ale zdravo. Verte mi, keby bolo chudnutie jednoduché, rýchle a zdravé tak by nikto nemal nadváhu. Na chudnutie je potrebné mať veľa trpezlivosti, pevnej vôle a vytrvalosti. Tak to jednoducho je.

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Jún 19th 2012 in Chudnutie

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu