Rýchle chudnutie do letaEšte zostáva pár týždňov a je tu leto. Pre niekoho dôvod na oslavu, ale pre niektorých to znamená, že po chladnej zime budú musieť zhodiť teplé oblečenie a odhalila to, čo bolo skryté – ich postavu. Keďže ešte máme zopár týždňov čas, je tu možnosť dostať sa do dobre kondície a schudnúť niekoľko kilogramov. Chce to však jedno: ZAČAŤ TERAZ!

Začnite tým, že si stanovíte realistické ciele a očakávania. Tým, ako sa letné mesiace rýchlo blížia, veľa ľudí sa cíti byť pod tlakom a pokúšajú sa schudnúť rýchlo. Ako určite viete rýchle chudnutie je základným predpokladom pre jojo efekt, ktorý sa pri rýchlom chudnutí takmer s istotou objaví v budúcnosti.

Pre mnoho ľudí je postupné chudnutie nezaujímavé, pretože výsledky nevidieť hneď na začiatku. Postupnou zmenou stravovania, životosprávy staviate základný kameň svojho chudnutia, aj keď výsledky nie sú hneď viditeľné. Toto mnohých odradí a skončia skôr ako začnú vidieť a hlavne cítiť výsledky.

Naopak pri drastickejších diétach sú výsledky viditeľné skôr, čo podporí ľudí vo vytrvalosti držať diétu ešte dlhšie a poctivejšie. Všetky tieto kroky však nie sú pre náš organizmus prirodzené, na základe čoho sa organizmus po skončení diéty začne „brániť“ a schudnuté kilogramy naberiete rýchlo naspäť.


Ako teda začať?

  • Stanovte si reálne ciele
  • Ak je to možné konzultujte úpravu svojho jedálnička s odborníkom, ktorý Vám upraví jedálníček podľa Vašich individuálnych potrieb. Pamätajte si, že každý organizmus je iný a preto aj prístup k chudnutiu musí byť individuálny
  • Náhla zmena v rámci vašich pohybových aktivít tiež nemusí priniesť požadovaný efekt. Ak ste doteraz cvičili len veľmi málo, bude nebezpečné začať okamžite s aktívnym dvojhodinovým fitness cvičením. Aj svoj cvičebný plán je potrebné prispôsobiť Vaším možnostiam (ako časovým, tak aj fyzickým). Ak ste doteraz mali málo pohybovej aktivity,  tak na začiatok úplne stačí 30 minút pohybových aktivít.
  • V prípade, že po pár týždňoch dosiahnete svoj začiatočný cieľ, stanovte si ďalší. Váš prvotný cieľ by nemal byť na začiatok schudnúť 20 kg (verte mi bude to pre Vás skôr demotivujúce). Ak si na  začiatok dáte cieľ schudnúť 2 – 3 kilogramy, tak po jeho splnení si dajte ďalší a takto postupne napredujte.
  • Kľúčom k úspechu v chudnutí je aj dobrá psychická pohoda. K dobre psychyckej pohode pri chudnutí Vám môže pomôcť: kamarát/ka, ktorá bude chudnúť s Vami, ale Váš odborný poradca pri chudnutí. Tak ako dobrá kamarátka, tak aj odborný poradca pri chudnutí Vám môžu pomôcť a podporiť Vás vtedy, keď budete potrebovať pomoc a podporu.
  • Nečakajte úbytok kilogramov každý deň (týždeň). V procese postupného chudnutia budú obdobia, kedy sa zmena stravovania, životosprávy a zvýšená fyzická aktivita neprejavia na hmotnosti okamžite (niekedy môžete dočasne nejaké to kilečko aj pribrať). Nedajte sa ale odradiť. Dôležité je vedieť, že každá pozitívna zmena v stravovaní a každý úbytok tuku sa prejavujú ako na Vašej hmotnosti, tak aj na Vašom zdravotnom stave (jednoducho Váš organizmus bude lepšie fungovať a bude odolnejší aj voči zdravotným rizikám)

Pravdou je, že neexistujú žiadne skratky, pokiaľ ide o chudnutie a zlepšenie fyzickej zdatnosti, pretože pomalší a stabilný prístup je vždy najúspešnejšia cesta k dosiahnutiu dlhodobých výsledkov. Ale napriek tomu aj za pár týždňov (kým začne leto) budete určite vidieť výsledky na sebe.

Držím Vám preto palce. HURÁ LETO

Sledujte nás aj na Facebooku.

www.facebook.com/akoschudnut

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Máj 13th 2013 in Chudnutie

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu