Predsavzatie CHCEM SCHUDNÚŤ

CHCEM SCHUDNÚŤ sa zdá byť na prvom mieste v predsavzatiach do Nového roka u väčšiny ľudí. Z pomedzi 10 ľudí, ktorých sa opýtate: „Aké je vaše novoročné predsavzatie?“, Vám viac než 6 ľudí odpovie chcem schudnúť a dostať sa do formy!

Jedna vec je istá, menej tuku v tele = sme zdravší. Ale tiež musíme pochopiť, že pri väčšej hmotnosti a nízkej fyzickej aktivite prispievame k vysokým zásobám tuku. Priberáme na hmotnosti, snažíme sa schudnúť, potom priberieme, chudnutie začína znovu a znovu priberieme. Ako zastaviť tento začarovaný kruh? A môžeme ho vôbec zastaviť?


Odpoveď je našťastie ÁNO!

Ak ste boli štíhle, tenké a zdravé v dvadsiatych rokoch, máte plné právo vrátiť sa k takejto postave aj v štyridsiatke. Mnoho žien si myslí, že pôrod je vinníkom, vďaka ktorému nabrali tukové tkanivo a preto sa snažia chudnúť po pôrode. Mnoho mužov si, že ich stresujúca práca je dôvod prečo pribrali. Ale faktom je, že aj napriek narodení dieťaťa a stresujúcej práci, je možné si udržiavať ideálnu telesnú hmotnosti, žiť zdravý život, alebo zdravo schudnúť.

Čo sa dá robiť?

* Vyhýbajte sa mýtom o chudnutí

Nemali by sme dodržiavať prísne diéty  ak chceme schudnúť. Musíte vidieť, že jesť len jeden banán, slanú vodu, kapustové polievky, alebo ‘len’ zeleninové dni a podobné recepty nie sú spôsoby ako sa vám podarí schudnúť a váhu udržať! Jeden z najväčších mýtov je chcem schudnúť budem menej jesť. Toto asi správne nebude. Oslabí sa váš imunitný systém, a tak vám hrozia vážnejšie ochorenia. Naše telo potrebuje dostatočné množstvo všetkých zložiek stravy, vrátane sacharidy, bielkoviny, tuky, minerály a stopové prvky musia byť schopné dať organizmu všetko čo potrebuje.

Jesť len 2 jedlá denne. To je ďalší mýtus. Mnoho starších ľudí si myslí, že keď jedávajú iba 2 krát denne tak sa tuk neukladá. Chyba. Keď necháte väčšie medzery medzi vašimi jedlami, bude mať vaše telo tendenciu ukladať viac tuku, pretože budete jesť oveľa viac, než môže byť riadne stráviteľné. Preto hlavne prebytočné cukry majú tendenciu sa premieňať na tuk a ten sa uloží pod kožu a do tepien. A zas viac priberáte na tuku ako chudnete.

Konzumácia len nízkotučnej stravy tiež nie je ideálny spôsob na chudnutie. Tuk je tiež základným prvkom stravy. Len musíme jesť správne tuky a v správnom množstve a nesmie prekročiť za hranice. Takže stačí znížiť nadmerné množstvo tuku, ktoré jete. Nemusíte tuk vylúčiť zo stavu úplne.

Vstup do posilňovne je jediný spôsob, ako schudnúť. Ani táto veta nemusí byť vždy pravdivá. Pohyb je dôležitý a je potrebné ho prispôsobiť individuálne. Niektoré druhy cvičenia sú škodlivé a nebezpečné pre ľudí s nadváhou. Ideálna je rýchla chôdza , plávanie, tanec.


Niektoré pomocné tipy na chudnutie

1. Pite aspoň 8 – 10 pohárov čistej vody za deň
2. Majte dostatok vlákniny v strave
3. Rozpoznajte svoje telesné nedostatky a hľadajte prírodné doplnky a pomoc od odborníka
4. Jedzte často malé porcie (najlepšie 2 – 3 hodinové intervaly)
5. Buďte dôslední v režimoch. Odmeňte sa za dosiahnuté výsledky pri chudnutí.
7. Vyhýbajte sa mýtom o chudnutí a radšej sa zverte pod kontrolu odborníka.

Prajeme úspešný rok 2011 a veríme, že aj Vám môžeme pomôcť pri plnení Vášho predsavzatia ako schudnúť – tím akoschudnut.eu

Viac článkov v kategórii:

Viac informácií o chudnutí čítajte TU

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Január 10th 2011 in Chudnutie, Pohyb a fyzická aktivita

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu