Pohyb a spotreba kalórií

Chudnutie nie je len o tom vybrať si správnu diétu a dodržiavať ju. Pokiaľ by to tak bolo, tak nadváhu by nemal asi nikto a chudnutie by bolo veľmi jednoduché. Dobre ale viete, že tak to nefunguje. Na chudnutie vplýva veľa faktorov a ich dôležitosť je u každého človeka iná. Či už je to vytrvalosť, zdravotný stav, schopnosť zmeniť svoje stravovacie návyky, ochota začať viac cvičiť a podobne. Každý faktor, ktorý dokáže ovplyvniť chudnutie je dôležitý a je nutné venovať mu pozornosť.

Uvedomte si, že každý človek je jedinečný a preto nikdy nenájdete ideálnu diétu, ktorá bude fungovať na každého. Vy sami musíte najlepšie spoznať svoj organizmus, ako funguje, čo je prospešné a čo nie. Takže chudnutie začína hlavne spoznaním seba samého.

Niečo o spotrebe kalórií


Pri chudnutí platí staré dobré pravidlo. Výdaj kalórií musí byť väčší ako ich príjem. Takže ak sa chcete riadiť pri chudnutí týmto pravidlom, je potrebné sledovať svoj príjem a výdaj kalórií. Je pravdou, že niekedy je to veľmi ťažké a časovo náročné. Presný príjem a výdaj kalórií je vždy len odhadované číslo. Nakoľko príprava jedál, použité suroviny a spôsob varenia ovplyvňujú výslednú kalorickú hodnotu jedla. To isté platí pri výdaji kalórií. Rýchlosť vášho metabolizmu, intenzita a spôsob cvičenia a mnoho iných faktorov ovplyvňuje konečnú hodnotu spálených kalórií. Neznamená to však, že by ste kontrolu príjmu a spotreby kalórií mali podceňovať. Je dôležité mať prehľad. V nasledujúcej tabuľke uvádzam aspoň niektoré činnosti a množstvo kalórií, ktoré pri nich spálite.

Činnosť Spálené kalórie za 1 hodinu
Spánok 65kcal
Masážny přístroj 75kcal
Sledovanie TV 90kcal
Písanie, šitie 100kcal
Sekretárske práce 130kcal
Šoférovanie 140kcal
Žehlenie 150kcal
Sprchovanie 160kcal
Varenie, umývanie 175kcal
Upratovanie 180kcal
Vešanie prádla 240kcal
Umývanie okien 300kcal
Pomalá chôdza 175kcal
Rýchla chôdza 300kcal
Plavanie, tanec, tenis 350-600kcal podľa intenzity
Squash, badminton 500-800kcal podľa intenzity
Futbal, hokej 500-800kcal podľa intenzity
Lyžovanie 700-1250kcal podľa intenzity

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Február 4th 2013 in Pohyb a fyzická aktivita

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu