Pohyb a chudnutie


Či už patríte medzi tých, ktorí radi cvičia, alebo medzi tých, ktorí pohyb a cvičenie radi nemajú, je dôležité si uvedomiť, že pohyb by nás mal sprevádzať po celý život. Zvýšenú pohybovú aktivitu zväčša ľudia vyhľadávajú ak potrebujú schudnúť, alebo posilniť svalstvo. Paradoxom však je, že čím má človek väčšiu hmotnosť, tým menej cvičí a opačne (aspoň v mojom okolí to platí).

Ak každý týždeň hľadáte najnovšiu diétu, ktorá bude šitá práve na Vás a Vám sa konečne podarí schudnúť bez cvičenia, tak Vám držím palce. Netvrdím, že sa nedá schudnúť bez cvičenia. Bez cvičenia môžete schudnúť, problém však bude v tom, aby ste si túto hmotnosť udržali. Čo sa Vám s najväčšou pravdepodobnosťou nepodarí. Preto je pri chudnutí dôležité zvýšiť svoju pohybovú aktivitu a začať cvičiť. Nie však len počas chudnutia, ale ako súčasť svojho života.

Pohyb ovplyvňuje ďaleko viac vecí ako len hmotnosť. Dokáže Vám zlepšiť náladu, pomáha metabolizmu, kostiam, zvyšuje výdaj energie  atď.

Uvediem niekoľko rád, ktoré Vám pomôžu:

  • necvičte sami, nájdite si partnera
  • na začiatku sa vyhýbajte fyzicky veľmi náročným cvikom a športom
  • stanovte si pri cvičení reálne ciele
  • nájdite si na cvičenia pravidelný čas (nie len vtedy ak Vám nejaký čas ostane)
  • necvičte len vo fitness centrách, cvičte aj v prírode na čerstvom vzduchu


Verte mi, z vlastnej skúsenosti viem, že pri cvičení platí -  s jedlom rastie chuť. Najdôležitejšie je začať. Čím dlhšie budete cvičiť, tým viac sa budete na ďalšie cvičenie tešiť.  Samozrejme len cvičenie na chudnutie nestačí. Dôležité je zmeniť aj svoju stravu a celkovú životosprávu. Na chudnutie je ideálne robiť oboje – cvičiť aj zmeniť stravu.

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on September 21st 2012 in Pohyb a fyzická aktivita

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu