Pár zmien, ktoré Vám pomôžu schudnúť

Mnohí z nás to síce neradi priznávajú, ale za našu nadváhu môžu naše minulé a hlavne súčasné stravovacie návyky. Musíme preto urobiť veľa malých zmien, aby sa naše stravovanie a pitný režim zlepšili natoľko, aby sme dosiahli pokrok v chudnutí. Nakoľko sa jedná o malé zmeny je podstatné počítať s dlhším časom pre dosiahnutie výsledkov. Tieto výsledky sú však oveľa trvalejšie.

Pochopiť ako funguje celý proces chudnutia v organizme je zložité a chce to viac času, ale je dôležité vedieť, že je potrebné konzumovať menej energie a viac energie vydať. Na to Vám pomôže pár tipov na úpravu stravovania.

1) Začnite tým, že si budete viesť potraviny denník. To bude vhodné na to aby ste zistili ako v skutočnosti vyzerá vaše stravovanie a pitný režim. Na začiatku nerobte veľké zmeny a nestresujte sa z toho čo všetko tam píšete. Ide hlavne o to, zistiť vaše návyky pred začiatkom chudnutia.

2) Skúste vymieňať niektoré potraviny. Nesnažte sa prestať jesť aby ste schudli. Snažte sa problémové potraviny nahradiť „menším zlom“. Uprednostnite zeleninu, potraviny s nízkym glykemickým indexom. Sladené nápoje nahraďte  čistou vodou.

3) Naučte sa čítať údaje na potravinách. Nezameriavajte sa len na obsah tuku a množstvo kalórií. Sledujte hlavne obsah cukrov. Tie sa v tele rýchlo vstrebávajú a nevyužité cukry sa menia rýchlo na tuk.

4) Váš metabolizmus bude fungovať lepšie ak zaradíte 5 – 6 jedál denne. Určite platí, že ak jete viackrát v menších dávkach, tak budete chudnúť lepšie.

5) Cvičenie je pre chudnutie určite dôležité. Potrebujete ho však prispôsobiť svojim možnostiam, či už pracovným, alebo zdravotnému stavu. Cvičiť 3 x týždenne po 10 minút je určite lepšie ako necvičiť vôbec. Takže si nerobte starosti z toho, že necvičíte toľko, koľko by ste pri chudnutí mali. Vyberte si pohyb, ktorý Vás vyhovuje. Môžu to byť prechádzky, plávanie, bicyklovanie a podobne. Nemusíte tráviť vo fitku 2 hodiny denne.

6) Pite najmenej 8 pohárov vody denne. Voda pomáha telu zbaviť sa odpadu. Potláča chuť do jedla a je dôležitá pri všetkých metabolických procesoch.

7) Požiadajte svojich priateľov a rodinu, aby Vás podporili. Vyhýbajte sa ľuďom, ktorí Vás od chudnutia odhovárajú len preto, lebo im sa schudnúť nepodarilo. Nájdite si niekoho, kto bude chudnúť s Vami a podeľte sa o skúsenosti. K tomuto Vám môžu pomôcť aj naše kurzy na chudnutie – Krotitelia tukov.

Tak to je zopár rád ako začať s chudnutím. Ak Vám tieto rady pomôžu k tomu aby ste sa zbavili niekoľkých kilogramov, tak sa určite o tieto rady podeľte aj s ostatnými. Ak však potrebujete odbornú pomoc tak neváhajte a vyplňte na našej stránke dotazník pre nezáväznú konzultáciu.

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Júl 15th 2011 in Výživa

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu