Mýty o chudnutí

Mýty o chudnutí sú tu mnoho rokov, či už sú uverejnené na internete alebo v populárnom časopise. Vždy sú horúcou témou pre ľudí, ktorí sa snažia. V tomto článku sa budeme podrobnejšie venovať top 6 mýtom o chudnutí, aby Vám mohli pomôcť pri chudnutí. Tieto mýty sú naozaj časté a preto skôr ako začnete s chudnutím nájdite si čas, prečítajte si ich a zistite odpovede za najčastejšie mýty o chudnutí.

Mýtus 1

Drasticky znížený príjem kalórií bude mať za následok rýchlejší úbytok hmotnosti: NIE!

Pri nižšom príjme kalórií sa vaše telo dostáva do “krízového režimu”. V tomto režime vaše telo začne ukladať všetky zásoby ešte viac, začína spotrebovávať menej energie a tým viac šetrí. Váš metabolizmus sa spomaľuje. Dočasne môžete sledovať úbytok hmotnosti, ktorý je ale spôsobení úbytkom svalovej hmoty, ktorá je ťažšia ako tuk, a preto kilá idú dole.

Mýtus 2

Z light potravín nepriberiem: NIE!

Potraviny a nápoje označene ako light nezaručujú že určite z nich nepriberiete. Niektoré z nich obsahujú síce menej tuku ale nie menej kalórií. Znížený obsah tuku môže byť nahradený zvýšeným obsahom sacharidov, prípadne iných zložiek.

Mýtus 3

Ak chcem schudnúť musím vylúčiť tuky: NIE

Aj tuky sú neoddeliteľnou súčasťou stravovania a výživy. Samozrejme nadmerná konzumácia tukov nie je pre chudnutie vhodná. Tuky by mali tvoriť asi 30% denného zdroja energie. Najlepšie sú ale mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre správnu funkciu metabolizmu, činnosť srdca a ciev. Úplne vylúčenie tukov pri chudnutí môže byť nebezpečné, pretože niektoré vitamíny sú rozpustné len tukoch, preto nikdy nevylučujte tuky úplne z jedálníčka.

Mýtus 4

Večer po 18tej už nejesť: NIE!

Toto vôbec nie je dôležité pre chudnutie. Nie je dôležité či jete o 17tej alebo o 19tej večer. Dôležité je to čo jete a aký máte príjem kalórií a základných živín. Pokiaľ je to v správnom množstve a pomere tak telo si nebude robiť zásoby z toho čo zjete napríklad o 19tej. Samozrejme, že večer je spomalené trávenie. Preto by sme mali vyberať jedlá ľahšie na trávenie a jesť ich tak 1 hodinu pred spaním.

Mýtus 5

Musím úplne prestať jesť sladkosti: NIE!

Určite platí, že je vhodné obmedziť mnohé sladkosti, ktoré znamenajú nadmerný príjem kalórií, ale zriecť úplne sa ich nemusíte. Je vhodné vyberať si sladkosti s vysokým obsahom kakaa, nižším obsahom tuku a ochucovadiel.

Mýtus 6

Stačí keď budem cvičiť a schudnem: NIE!

Je samozrejmosťou, že viac pohybu zlepšuje činnosť svalov, pomáha pri spaľovaní kalórií. Cvičenie je vhodný doplnok pri kontrolovanom chudnutí. Viac kalórií ušetríte pri úprave stravy ako spálite pri cvičení. Preto by cvičenie malo byť súčasťou celkovej zmeny životného štýlu a nie jediný nástroj na chudnutie.

Ak ste v nasledujúcom článku naši niečo čím sa už dlho držíte a je to jen mýtus, tak to zmeňte a začnite zdravo chudnúť. Vyplňte preto nezáväzný dotazník na našej stránke a chudnite pod dohľadom a s garanciou výsledkov.

Ďalšie články ako schudnúť  čítajte TU

Viac článkov v kategórii:

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Február 10th 2011 in Chudnutie

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu