Pri chudnutí nezabúdajte na minerálne látky

Minerálne látky  sú dôležitou súčasťou stravovania a tým pádom majú aj veľký vplyv na výsledok Vášho chudnutia. V porovnaní s bielkovinami a vitamínmi sa im dostáva málo pozornosti. Avšak, to neznamená, že sú pre chudnutie menej dôležité. Minerálne látky sú rovnako dôležité pre ľudské zdravie a bez nich Vaše telo nemôže plniť mnoho dôležitých funkcií. V tomto článku sa budem venovať základným problémom pri nedostatku minerálov.

1) Nebezpečenstvo cholesterolu – poznáme 2 typy cholesterolu, HDL cholesterol, ktorý obsahujem málo tukov a veľa bielkovín a LDL cholesterol naopak obsahuje veľa tukov a málo bielkovín. HDL sa nazýva tiež dobrý cholesterol a LDL zlý cholesterol,  ktorý spôsobuje upchávanie ciev. HDL cholesterol naopak zbiera LDL cholesterol z krvi a odstraňuje ho tela. Mnohé minerálne látky pomáhajú odbúravať  z tela LDL cholesterol. Ak ich nie je dostatok má to zlý vplyv na výšku vášho cholesterolu. Preto ak ste sa rozhodli schudnúť, a neviete ako schudnúť, určite sa nepúšťajte do diéty. Obmedzením alebo výraznou zmenou stravovacích návykov môže dôjsť k poklesu príjmu minerálov. Preto pri chudnutí je potrebné zabezpečiť dostatočný prísun všetkých živín. Pokiaľ neviete ako vyplňte na stránke www.akoschudnut.eu dotazník a poradíme Vám ako.

2) Diabetes – Diabetes je stav, keď hladiny glukózy v krvi sú neprirodzene vysoké alebo nízke. Tento stav vedie potom  k poškodeniu buniek tela, ciev a životne dôležité orgány. Výskum naznačuje, že niektoré mineráli môžu pôsobiť ako efektívna liečba diabetu. Všeobecne je známe, že diabetes je výsledkom zlých stravovacích návykov a preto najlepšia ochrana pred týmto ochorením je zmeniť k lepšiemu Vaše stravovacie návyky. Dostatočný prísun minerálnych látok môže mať skutočne pozitívny účinok nielen pri chudnutí ale aj pri takom ochorení ako je diabetes.

3) Bolesti hlavy – Jedným z príznakom nedostatku minerálov môže byť aj bolesť hlavy. Aj keď nie sú bolesti hlavy vážnym problémom, pravdou je, že bolesť hlavy Vám naznačuje, že niečo vo Vašom tele nefunguje správne, alebo je Vaše telo v nerovnováhe. Preto pri bolestiach hlavy, pokiaľ je to možné nejedzte hneď analgetiká, ale snažte sa bolesti hlavy predchádzať. Popri dostatočnom pitnom režime a pravidelnom stravovaní, netreba zabudnúť aj na dostatok minerálnych látok. Tieto látky si totiž naše telo nedokáže vytvoriť, musíme ich teda prijímať v strave.

4) Duševné problémy – minerály majú vplyv aj na lepší vývoj mozgu, mozgové funkcie a pamäť.  Pomáhajú tiež zabrániť rozvoju rôznych psychických porúch, vrátane Alzheimerovej choroby a depresie. To je dôvod, prečo hlavne mladé dievčatá, ktoré veľa krát skúšajú rôzne diéty a experimentujú pri chudnutí, držia hladovky a podobne môžu mať psychické problémy. Dlhodobé nízke dávky minerálov môžu brániť duševnému vývoju a zvyšujú riziko vzniku psychických porúch.

SÚHRN

Prečo sa na stránke s chudnutí vlastne venujeme aj takej téme ako sú minerály a podobne? Preto aby ste si uvedomili, že otázka chudnutia nie je len taká jednoduchá. Ak by bola, tak by nikto nemal problém s nadváhou. Problematika chudnutia je oveľa širšia. Preto ak chcete schudnúť radšej sa obráťte na niekoho, kto má s chudnutím skúsenosti. Ak chcete využiť aj naše služby a využiť bezplatnú konzultáciu „Ako schudnúť“ môžete nezáväzne vyplniť formulár na našej stránke www.akoschudnut.eu

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Február 23rd 2012 in Výživa

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu