Ryžová diéta


Dnes si vysvetlíme na akom princípe funguje ryžová diéta, aké sú jej výhody a nevýhody. Už názov napovedá, že sa jedná o diétu kde hlavnou zložkou potravy je ryža. Výhodou je to, že nie ste obmedzený len na ryžu. Prečo niekto odporúča ryžovú diétu? Dôvodov je viac. Ryža (v porovnaní so zemiakmi, alebo s pečivom) obsahuje minimum sodíka, čo má za následok, že konzumácia nesolenej ryže pomáha zbavovať telo vody. Preto prvé výsledky pri ryžovej diéte sa dostavia dosť skoro. Aj keď sa nejedná hneď o chudnutie ale ide skôr o odvodnenie.

Ďaľší význam ryže je v tom, že pomáha organizmus detoxikovať. Treba však dodať, že nie je ryža ako ryža. Vhodnejšia je určite naturálna ryže. V porovnaní s bielou ryžou je naturálna viac výživnejšia a zdravšia.

Pri ryžovej diéte by ste mali ryžu konzumovať 5 krát denne. Dôležite je aby ste ryžu nesolili. Môžete ju však ochutiť rôznymi koreninami ako bazalka, kari, cesnak a podobne. S ryžou môžete konzumovať ovocie, zeleninu, ovocné a zeleninové šťavy.

Celkové hodnotenie:

Prečo ÁNO:

ryža určite odľahčí vášmu tráveniu a má detoxikačný charakter, nie je finančne náročná. Obsahuje málo sodíka čo odľahčí aj srdcovo cievnemu systému. Ak sa chcete rozhodnúť pre ryžovú diétu tak radšej menej striktnú, kde je povolené konzumovať viac ovocia a zeleniny.

Prečo NIE:

ryžová diéta sa tvári ako diéta ale v podstate o diétu nejde. Ako mnohé diéty tak aj ryžová diéta nerieši príčinu nadváhy. Pri konzumácii prevažne ryže, bude mať organizmus nedostatok bielkovín, čo môže viesť k poklesu svalovej hmoty, čo pri chudnutí je neprijateľné. Pri striktnej ryžovej diéte (konzumujete prevažne len ryžu) Vám hrozí to, že Vás to rýchlo omrzí pre jej monotónnosť a je možné, že ryžu nebude chcieť konzumovať aspoň 1/2 roka.


Ryžová diéta Vám sľubuje to čo nedokáže splniť. Schudnúť prebytočné kilogramy. To čo schudnete bude prevažne vody a telo sa lepšie začne detoxikovať. V prípade, že s ryžovou diétou skončíte tak sa pripravte na jo-jo efekt, keďže príčinu prečo ste pribrali Vám táto diéta nevyrieši. Ryžovú diétu preto využite vtedy ak máte pocit, že potrebujete odľahčiť tráveniu a urobiť malú zmenu v jedálníčku. Určite však nečakajte hlavne trvalé výsledky

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on November 13th 2012

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu