Kapustová diéta


Každý z Vás minimálne raz počul o kapustovej diéte alebo tukožravej polievke. Ako vlastne táto diéta funguje a aké sú jej výhody a nevýhody? Môžete s kapustovou diétou schudnúť? A čo by ste mali vedieť o kapustovej diéte a čo Vás čaká ak sa ju rozhodnete podstúpiť?

Ako vlastne kapustová diéta funguje?

Význam kapustovej diéty spočíva v tom, že radikálne obmedzíte svoj denný kalorický príjem (tak ako u väčšiny diét) a svoj hlad budete zaháňať litrami kapustovej polievky. Na základe tohto je možné, že skutočne schudnete niekoľko kilogramov. Nemusíte však pátrať po zázračnom recepte, môžete využiť svoju fantáziu a pripraviť si kapustovú polievku podľa vlastného receptu. Túto diétu môžete využiť v prípade, že potrebujete za krátky čas rýchlo schudnúť.

Aké sú nevýhody a riziká

Ak máte kapustu veľmi rada a tešíte sa na tukožravú polievku verte, že po skončení tejto diéty už kapustu nebudete chcieť vidieť na tanieri. Niekomu môže nadnerná konzumácie kapusty spôsobovať nadúvanie. Môžete sa cítiť uvavení a oslabení. Táto diéta sa nedá a neodporúča držať dlhšie ako 7 – 10 dní a preto tak ako pri každej diéte hrozí následný jo-jo efekt. Preto sa pre túto diétu rozhodnite v tom prípade, že Vás nebude neskôr trápiť ak schudnuté kilogarmy priberiete späť.

Recept a denný jedálníček

Tak ako bolo písané, presný recept si môžete prispôsobiť svojej chuti. Pre ukážku však uvediem aspoň jeden:

Čo budete potrebovať:

  • 1 ks kapusta – menšia hlávka
  • 1 ks cibuľa
  • 5 ks mrkva
  • 1 ks pór (menší)
  • 1 ks zeler malý
  • 2 ks bujón zeleninový
  • 1 PL sójová omáčka
  • asi 2 l vody


Očistenú kapustu nakrájame na jemno. Ostatnú očistenú zeleninu umyjeme a nakrájame na rovnaké kúsky. Ja ju frknem do robota a nasekám na nie veľmi jemno. Pór nakrájam na kolieska. Všetku zeleninu dáme do hrnca, zalejeme vodou, pridáme kocky bujónu a varíme asi 50 – 60 minút. Na záver dochutíme sójovou omáčkou /nemusí byť/. Jeme vždy, keď nás chytí hlad.

Pri kapustovej diéte môžete jesť ovocie a zeleninu, žiadne zemiaky a cestoviny. Sú dovolené bielkoviny ako vajce a mäso (v rozumnom množstve)

Záver

Kapustová diéta je skutočne vhodná jedine v prípade, že potrebujete rýchlo schudnúť kilá (pred svadbou, a podobne). Nakoľko ja ale jedná o drastickejšiu diétu tak v prípade, že nezmeníte svoj jedálníček a nepridáte viac pohybu tak stratené kilá priberiete späť.

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Október 9th 2012

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu