Dukanova diéta


Najnovší hit medzi všetkými, ktorí chcú schudnúť sa volá Dukanova diéta. Ide o diétu, ktorá nie je najjednoduchšia má 4 fázy. Autorom diéty je francúzky lekár Pierre Dukan. Pozrime sa teda na jednotlivé fázy.

1. fáza:

Dĺžka prvej fázy závisí od toho koľko chcete schudnúť. Ak je to menej ako 5 kg trvá 2, ak 5 – 10 kg tak trvá 3 dni, ak 10 – 20 kg tak 5 dní ak viac ako 20 kg tak 7 dní. Určite však táto fáza nesmie trvať viac ako 10 dní. Táto fáza sa tak trochu podobá Atkinsonovej diéte, pretože povolené je jesť iba bielkoviny. V tejto fáze je dôležité zásobovať telo dostatkom vody a vitamínov. Dôležité počas celej dukanovej diéty je konzumovať ovsenné otruby.

2. fáza:

V druhej fáze diéty sa striedajú bielkovinové dni (tak ako 1. fáza) a bielkovinovo zeleninové dni. Povolená zelenina sú rajčiny, uhorka, reďkovka, špenát, zelená fazuľka, brokolica, artičoky, špargľa, pór, kapusta, šalát, čakanka, huby, zeler, fenikel, baklažán, cuketa, karfiol, dyňa hokkaido, paprika, sójové klíčky, cibuľa, mrkva a cvikla len v obmedzenom množstve. Nezabudnite, že ryža, zemiaky, cestovina, kukurica, strukoviny a avokádo sú zakázané! Denne konzumujte 1 a 1/2 lyžičky ovsených otrúb.

V tejto fáze je potrebné zotrvať až kým nedosiahnete svoju požadovanú hmotnosť!


3. fáza:

Táto fáza je dôležitá aby nenastal jo-jo efekt. Dĺžku tejto fázy si vypočítate podľa toho koľko kg ste schudla (za každý kilogram 10 dní). V tejto fáze môžete pridať do jedálníčka jednu porciu zaleniny denne, dva krajce celozrnného chleba, 40 g syra a týždenne dve jedlá škrob (cestoviny, ryžu a zemiaky).

Pozor! Jeden deň v týždni musíte absolvovať čisto bielkovinový.

4 fáza:

V tejto fáze už máte dovolené konzumovať všetko. Jediná podmienka je tá, že jeden deň v týždni musí byť čisto bielkovinový.

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Október 12th 2012

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu