Atkinsonova diéta


Diéta je pomenovaná podľa Dr. Atkinsa.  Teória diéty je založená na poznatku, že telo najskôr spaľuje sacharidy a až potom proteíny. Ak v strave obmedzíme príjem sacharidov na minimum, tak telo bude spaľovať zásoby energie teda tuky. Na tomto je postavená celá diéty. Teda jesť proteíny a tuky podľa chuti.

Čo teda môžete jesť pri Atkinsonovej diéte:

Sacharidy sa obmedzia na denný príjem 20 g. Po niekoľkých týždňoch sa môže príjem trošku zvýšiť. Základom je to, že nemusíte počítať príjem kalórií. Jesť môžete bielkoviny a tuky. Teda mäso, vajcia, syry, ryby, maslo, olivový olej.

Čo sa nesmie jesť:

Sacharidy, teda ryža, biela múka a všetko z múky ako cestoviny, pečivo, zemiaky, cerálie, džúsy. Tiež niektoré druhy ovocia sú zakázané, hlavne tie ktoré obsahujú viac cukrov.


Celkové hodnotenie

Prečo ÁNO:

Pomocou tejto diéty sa dá veľmi rýchlo schudnúť pomerne veľa kilogramov. Nakoľko z výživového hľadiska je to pre organizmus poriadny šok. Na prijímaní menšieho množstva sacharidov nie je nič zlé, pokiaľ to však nie je úplne minimum.

Prečo NIE:

Aktinsonova diéta je jedna z najdrastickejších zmien pre organizmus. Určite sa neodporúča ľuďom so zdravotnými problémami srdca, obličiek a pečene. Zvýšený príjem proteínov môže preťažovať obličky a pečeň, tiež môže byť príčinou zvýšeného cholesterolu. Princíp Atkinsonovej diéty (teda menej sacharidov a viac proteínov) je dobrý, avšak takmer úplne vylúčenie sacharidov ako preferuje táto diéta určite nie je ten správny návod na chudnutie.

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Október 11th 2012

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu