Detoxikácia

Ak chcete nájsť efektívny spôsob regulácie váhy, musíte najskôr pochopiť prečo ľudia priberajú až potom hľadať spôsob ako efektívne schudnúť a nikdy nepribrať. Základ je pitný režim – voda tvorí asi 70% hmotnosti ľudského tela. Pomáha zbavovať telo od nečistôt a jedovatých látok. Pokiaľ málo pijete, v tele sa hromadia odpadové látky a priberáte.

Tiež je potrebné si uvedomiť, že spôsob života a stravovania sa za posledné desaťročia výrazne zmenil. Bohužiaľ dnešnému spôsobu života sme nedokázali adekvátne zmeniť svoje stravovacie návyky a potreby nášho tela hlavne z hľadiska dostatočnej fyzickej aktivity.

Detoxikácia znamená čistenie organizmu, čo je vlastne odstraňovanie toxických látok z tela o dpadové látky produkované metabolizmom a prijímané stravou musia byť pravidelne odstránené niekoľkými detoxikačnými kanálmi. Medzi ne patrí hrubé črevo, obličky, pečeň, pľúca, lymfatický systém, koža. Ak niektorý z týchto orgánov neplní správne svoju funkciu alebo je oslabený, telo nie je schopné sa dostatočne zbaviť odpadových látok.

Pri detoxikácii dochádza k uvoľňovaniu toxických látok v tele, k rozpúšťaniu rôznych ložísk a k uvoľňovaniu hlienov. Náš organizmus má schopnosť prirodzene sa čistiť a detoxikovať, bohužiaľ dnešným stravovaním, nedostatkom pohybu a nezáujmom starať sa o svoje telo dochádza k tomu, že tento systém očisty tela postupne zlyháva a Vaša hmotnosť stúpa. Detoxikácia môže byť zameraná buď na očistu celého organizmu alebo niektorého z orgánov.

Z toho vyplýva, že detoxikácia organizmu je vždy na prvom mieste pokiaľ hľadáte zaručený spôsob ako schudnúť. Detoxikácia nemá žiadne škodlivé účinky a pokiaľ sa telo nezbaví odpadových a toxických látok nie je možné dosiahnuť trvalú zmenu hmotnosti.

Pri zanesení organizmu toxínmi sa poruší funkcia zložitého imunitného systému, nervového systému, hormónov, ciev a podobne. V prípade, že v takomto stave začnete držať diétu len si uškodíte. Nadváha a obezita má svoje korene a začiatky práve v zanesenom organizme. Pokiaľ svoje telo zbavíte toxických látok je to predpoklad zlepšenia všetkých funkcií vášho tela a teda predpoklad úspešného chudnutia a hlavne máte vysokú pravdepodobnosť, že schudnuté kilogramy nepriberiete naspäť.

Preto si uvedomte, že zlá a nedostatočná detoxikácia = zlé a nie zdravé chudnutie. Dobrá detoxikácia ako súčasť celkovej a dlhodobej zmeny životosprávy = účinné a zdravé chudnutie.

Prečo je ale detoxikácia taká dôležitá pri chudnutí? Dôvodom je tenké črevo. Ak je správna výživa a dobrá strava pre chudnutie dôležitá, je potrebné aby bolo zabezpečené dobré vstrebávanie výživných látok do tela. Toto sa deje v tenkom čreve prostredníctvom klkov a mikroklkov. Ak je zanesený organizmus, je zanesené aj tenké črevo, strava sa zle vstrebáva, telo nemá dostatok živín, preto si robí nadmerné zásoby a priberáme na Váha. Preto pred dobré chudnutie je potrebné začať tam, kde problém vznikol. A to je práve pri detoxikácii organizmu.

Čítajte ďalšie  Články v kategórii detoxikácia

Viac informácií o chudnutí čítajte TU

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

No Comments »

markus on Máj 23rd 2010

Comments are closed.

Trackback URI |

www.akoschudnut.eu