Cviky na chudnutie


Ak patríte k tým, ktorí radi cvičia určite viete, aký je to dobrý pocit, keď človek docvičí a je rád, že urobil niečo pre svoje zdravie. Veľa ľudí však cvičí s určitým zámerom. Niekto chce nabrať svalovú hmotu a zameriava sa na silové cvičenie. Iný zas rozvíja cvičením vytrvalosť, ale najviac ľudí asi cvičí so zámerom schudnúť, vyformovať si postavu, niekto chce schudnúť z brucha, niekto z bokov. Ako si ale vybrať najlepšie cviky na chudnutie? Ktoré cviky na chudnutie sú vhodné a ktoré zbytočné? Nedá sa to povedať jasne, ktoré cviky na chudnutie sú najlepšie. Dôležitejšie je však typ cvičenia, jeho trvanie a intenzita.

Je potrebné rozlišovať medzi aeróbnym a anaeróbnym cvičením, alebo cvikmi.

Aeróbne cvičenie je cvičenie, alebo cviky na chudnutie, pri ktorých dosahujete 50 – 70% maximálnej tepovej frekvencie. Pri týchto cvikoch trénujete vytrvalosť a dochádza k úbytku tukov, pretože pri takomto cvičení organizmus a svaly spaľujú tuky.

Anaeróbne cvičenie je cvičenie, alebo cviky na chudnutie, pri ktorých dosahujete od 80% maximálnej tepovej frekvencie. Pri týchto cvikoch trénujete rozvoj sily a dochádza k spaľovaní cukrov v našich svaloch. Pri týchto cvikoch teda nechudnete z tukov. To však neznamená že anaeróbne cviky nie sú dôležité na chudnutie. Práve naopak sú to cviky dôležité na udržanie vašej hmotnosti v budúcnosti.

Najlepšie cviky na chudnutie sú teda také, pri ktorých sa strieda dĺžka a intenzita cvičenia. Dlhodobé cvičenie rovnakej dĺžky a intenzity neprináša také výsledky ako rôznorodé cvičenie a rôznorodé cviky.

Pri výbere cvikov na chudnutie by mali dávať pozor najmä ľudia s väčšou nadváhou. Na začiatok by sa mali zamerať na cviky s nižšou intenzitou. Neplatí to, že čím viac kilogramov činiek zdvihnete, tým viac schudnete. Pri veľmi intenzívnom cvičení by si ľudia s veľkou nadváhou mohli aj ublížiť.

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Júl 24th 2012

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu