Chudnutie z bokov


Schudnúť pár kilogramov nemusí byť až taký problém. Problémom pri chudnutí je hlavne vytvarovanie postavy do takej podoby aby ste boli spokojný. U mužov je najproblematickejšia partia na chudnutie brucho, u žien brucho a boky. O chudnutí z brucha a ako schudnúť z brucha sa dočítate viac TU. Dnes sa budeme zaoberať ako schudnúť z bokov.

Prečo sú také ťažké schudnúť z bokov? Tak ako sa u mužov naviac tuku hromadí na bruchu vo forme podkožného, alebo viscerálneho (vnútorného) tuku, tak sa u žien naviac tuku hromadí na bokoch. Ak chcete schudnúť z bokov, prvoradé je hlavne zlepšiť funkciu lymfatického systému. Ten zodpovedá hlavne za to, aby sa splodiny metabolizmu dokázali vylúčiť z organizmu. Najčastejšie však lymfatický systém u žien (ale aj u mužov) nepracuje správne, alebo je zablokovaný z dôvodu, nedostatočného pohybu, zlého pitného režimu, ale taktiež na základe zlej životosprávy. V takomto prípade, je problém schudnúť z bokov. Chudnutie z bokov preto nedocielite len cvičením. Z toho istého dôvodu majú ženy problém s celulitídou – zle fungujúci lymfatický systém.


V prípade, že nemôžete schudnúť z bokov, môže to znamenať aj hormonálne problémy. Často ženy majú problémy s menštruáciou a podobne. Preto sa často stáva, že pokiaľ schudnete z bokov (hlavne náročným cvičením), tak môže prísť jo-jo efekt a to čo schudnete z bokov znovu priberiete. Ideálne pri chudnutí teda je nezameriavať sa výslovne len na určitú partiu. Je potrebné zlepšiť celkovo svoju životosprávu. Dbať na pitný režim, očistu organizmu a správnu stravu. Potom, keď zlepšíte celkový stav organizmu môžete sa zamerať na konkrétne partie, ktoré chcete vylepšiť a na ne zamerať hlavne cvičenie.

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Júl 18th 2012

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu