Chudnutie a správna výživa


Správna životospráva znamená omnoho viac,  ako len výber správnych potravín – znamená tiež konzumáciu správnych potravín v správnu dobu.

Jedzte správne na ráno – je dôležité jesť ráno. Tí, ktorí pravidelne raňajkujú, ľahšie si udržia svoju váhu, zatiaľ čo tí, ktorí neraňajkujú majú sklon k prejedaniu si v dobe obeda, alebo poobede.

Jedzte správne pred nákupom v potravinách – pokiaľ idete nakupovať s prázdnym žalúdkom, budete mať väčší sklon kupovať všetko lákavé (cukrovinky a pod.). Ideálne je pripraviť si tiež zoznam na nákup.

Jedzte správne tuky – organizmus potrebuje v strave aj malé množstvo tukov. Mnoho ľudí ich však konzumuje až príliš veľa. Medzi zdravšie tuky patria tie, ktoré sa nachádzajú v rybách, orechoch, olivách alebo v avokáde. Zdravé tuky dodávajú jedlu chuť.

Jedzte správne pred cvičením – pred každou fyzickou aktivitou je potrebné doplniť telu pohonné látky. Ideálne je dostatok zdravých sacharidov (celozrnný chlieb, tmavú ryžu, cestoviny) a tiež ľahko stráviteľné proteíny (teda rastlinné proteíny)

Jedzte správne po cvičení – po ukončení fyzickej aktivity je potrebné telu dodať potrebnú dávku sacharidov na doplnenie energie a dostatok proteínov na podporu regenerácie po cvičení. (ideálne v priebehu 30 – 45 minút po cvičení)


Jedzte správne v reštaurácii – v dnešnej dobe sa často stravujeme mimo domu. Ak sa snažíte schudnúť dajte prednosť zeleninovým šalátom, alebo vynechajte prílohu (zemiaky, ryžu a pod.) a objednajte si radšej dvojitú zeleninovú oblohu. Tiež sa snažte obmedziť dresingy a omáčky.

Jedzte správne večer – veľa ľudí sa stravuje málo cez deň, alebo niektoré jedlá cez deň vynechávajú. Tento nedostatok kalórií v strave preto dobiehajú hlavne večer a pred spaním. Preto mozog a svaly cez deň nedostávajú dostatok pohonných látok aby správne fyzicky a duševne fungoval Váš organizmus. Je potrebné preto denný príjem kalórií rovnomerne rozložiť na celý deň. Je dobré hneď po večeri si umyť zuby. Bude to jasný signál, že Vaše stravovanie pre tento deň končí.

www.akoschudnut.eu

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on August 1st 2012

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu