Ako zmeniť svoje stravovacie návyky

Dobré stravovacie návyky a sú kľúčom k dlhodobému zdraviu a k dobrej hmotnosti. Bez zmeny stravovacích návykom nie je možné úspešne schudnúť. Preto chudnutie musí začať vždy úpravou jedálníčka. Máte však niekedy pocit, že zlé stravovacie návyky sa Vás stále držia a Vy neviete ako ich zmeniť, alebo si myslíte, že na zmenu je neskoro? Nikdy nie je neskoro na zmenu. Možno týchto pár rád Vám pomôže ako na to.

  1. Nakupovanie. Nie je nič horšie ako ísť do supermarketu na nákup hladný. Nakúpite aj to čo ste nechceli a čo v skutočnosti nepotrebujete. Obchodníci toto dobre vedia. Nepodľahnite tomu. Najlepšie je ak si urobíte presný zoznam toho čo chcete nakúpiť. Možno si pamätáte keď ste boli deti a mama Vás poslala na nákup s lístočkom a peniaze Vám dala „tak akurát“. Urobte si teda zoznam a na nákup si neberte zbytočne veľkú hotovosť. Takže chudnutie začína v supermarkete.
  2. Napíšte si zoznam toho čo je podľa Vás vo Vašom stravovaní problém. Pijete málo vody? Neraňajkujete? Máte rada sladké? Jete v noci? …. Urobte si zoznam toho čo chcete zmeniť. Nezačnite však meniť všetko naraz. Určite si priority a keď zvládnete jednu vec pustite sa do druhej. Pripadá Vám to zložité? Verte to, keby to bolo jednoduché, tak nadváha a obezita neexistujú. Preto je pri chudnutí dôležitá aj vytrvalosť.
  3. Stanovuje časový rozvrh pre svoje stravovanie. Zvyčajne (hlavne u žien) sú ich priority nasledovné: deti, manžel, práca, potom dlho dlho nič až potom JA. Určite na tom nie je nič zlé. Je však potrebné nájsť si čas aj na seba. Vyhraďte si teda čas aj na seba a pravidelnú stravu. Nie je nič horšie ako jesť pod stresom a rýchlo.
  4. Hľadajte podporu vo svojom okolí. Či už je to kolega, alebo kamarátka, manžel, priateľka je to jedno. Dôležité je hlavne to, aby ste v tom čo robíte našli u niekoho podporu. Určite dobre viete, že aj pri chudnutí je dôležitá podpora.
  5. Zaznamenajte svoje výsledky. Či už budete mať viac energie, alebo schudnete nejaké to kilo, každý pozitívny výsledok si zaznamenajte. Určite Vám to pomôže, pri „slabých chvíľkach“.

Pri Vašom úsilí Vám teda držím palce a verím, zmena vašich stravovacích návykov Vám pomôže pri Vašom úsilí schudnúť.

Nájdete nás aj Facebooku www.facebook.com/akoschudnut

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Apríl 16th 2012 in Výživa

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu