Ako schudnúť na bruchu

Mnohí z vás, ktorí sa snažíte schudnúť sa stretávate s najväčšou problematickou partiou a to s bruchom. Je pravda, že chudnutie na bruchu je veľmi ťažké, pomalé a problematické. Prečo tomu tak je a čo môžete urobiť preto, aby ste schudli z brucha?

Prečo je brucho problémová oblasť pri chudnutí?

Je potrebné si uvedomiť, že pri akomkoľvek spôsobe chudnutia sa nedá docieliť schudnutie len určitej partie tela. Obzvlášť to platí o bruchu. Z brucha sa chudne ťažko a zväčša brucho chudne ako posledné, pretože tieto zásoby tukov si telo odkladá na najhoršie časy. Preto ak ste začali chudnúť a chudnete všade len nie na bruchu, nič si z toho nerobte, je to normálne. Pri tukových zásobách na bruchu je dôležité vedieť rozlišovať podkožný a vnútorný alebo viscerálny tuk. Aký je v tom rozdiel?

Podkožný tuk sa ukladá rýchlo a preto sa tento dá schudnúť rýchlejšie. Samozrejme, že okrem úpravy stravovania, tak na chudnutie podkožného tuku na bruchu dobre pomáha pohyb a cvičenie hlavne brušných svalov. Druhý typ tuku, ktorý sa na bruchu (lepšie povedané v bruchu) ukladá je vnútorný tuk. Tento tuk sa nenachádza v podkoží, ale sú ním obalené vnútorné orgány. Tento tuk sa ukladá pomalšie a dlhších časových intervaloch, ale o to horšie a pomalšie sa ho zbavíte. Tento vnútorný tuk sa ukladá na základe nesprávnej a nevyváženej životosprávy, nedostatku správnych nenasýtených mastných kyselín a hlavne je to prebytočný cukor, ktorý vaše telo nedokázalo spracovať a premenilo ho na tuk. Z tohto aj vyplýva, že najlepšie ako schudnúť na bruchu je tak, že zmeníte svoje stravovanie návyky a začnete s detoxikáciou organizmu.

Dá sa schudnúť z brucha len cvičením?

Možno patríte k tým, ktorí sa trápia v posilňovni a nie ste so sebou spokojní. Neznamená to, že musíte prestať cvičiť. Je dôležité ale si uvedomiť, že cvičením sa dokážete zbaviť hlavne podkožných tukov. Pokiaľ chcete upraviť aj svoje vnútorné tuky, je dôležité zamerať sa hlavne na zrýchlení alebo zvýšení svojho bazálneho resp. kľudového metabolizmu. O tom však niekedy nabudúce.

Chudnutie z brucha si teda vyžaduje veľa času a trpezlivosti.

Ďalšie články ako schudnúť  čítajte TU

Najväčší nepriatelia pri chudnutí brucha.

Pre chudnutie brucha Vám asi nepomôže, keď budete robiť 200 “brušákov” denne. Prečo? Pri “brušákoch” posilňujete brušné svalstvo. Niečo síce môžete schudnúť, ale vnútorný (brušný tuk) týmto spôsobom neschudnete. Takže najdôležitejšia je detoxikácia a úprava stravy. Tiež je dôležité vyhýbať sa určitým druhom potravín. Možno teraz si poviete, samozrejme nemaj by som jesť mastné a tučné jedlá. To máte pravdu, ale pozor. Dôvod prečo je brucho taká problematická partia je iný. Pokiaľ prijímate množstvo sacharidov, ktoré Vaše telo nedokáže spáliť, tak tieto sa v tele premieňajú na tuk a ukladajú sa ako brušný, vnútorný tuk (také železné zásoby). A to je dôvod, prečo je chudnutie brucha také náročné. Takže z jedálníčka vyhoďte jedlá s vysokým množstvom sacharidov a jedlá s vysokým glykemickým indexom (o glykemickom indexe čítajte TU).

Prajeme Veľa úspechov pri chudnutí brucha. Pokiaľ Vám chudnutie brucha robí problém, radi Vám individuálne pomôžeme. Vyplňte si na našej stránke dotazník (vpravo hore), a radi Vám poradíme.

www.akoschudnut.eu

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Visceralnym tukom (VT) si telo \"chrani\" organy pred nadbytkom soli kyselin v tele. Vtedy visceralny tuk sluzi ako \"odpadkovy kos\"do ktoreho telo t

Apr 13, 2013 by Matus

Visceralnym tukom (VT) si telo \"chrani\" organy pred nadbytkom soli kyselin v tele. Vtedy visceralny tuk sluzi ako \"odpadkovy kos\"do ktoreho telo tieto toxiny vyhadzuje.Z pohladu chudnutia je dolezite si uvedomit, ze telo sa ho(VT) nezbavi dokial neodstranite prebytok kyselin v tele. Mam to overene na 10tkach ?udi. Najvyšši VT som nameral u jednoho anglicana, kde v prvom momente som myslel, ze je pokazena vaha :) Mal ho 2 krat vyssi ako priemerne \"tucny\" slovak. Co sa tyka jedal z vysokym GI, tak napriklad varene zemiaky maju vysoky GI, ale na druhej strane vyrazne pomahaju odstranovat prebytok kyselin v tele, takze urcite by som sa im nevyhybal. Dat si len pozor kolko ich zjem a co si k nim dam. Pretoze je pravda, ze vdaka ich vysokemu GI budete po hodine a pol opat hladny a budete mat chut na sladke.


Ako schudnúť 0907528292 Žilina Žilina SR, 01001 Slovensko 5.0 5.0 1 1 Visceralnym tukom (VT) si telo \"chrani\" organy pred nadbytkom soli kyselin v tele. Vtedy visceralny tuk sluzi ako \"odpadkovy kos\"do ktoreho telo tieto toxiny vyhadzuje.Z pohlad
Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on September 20th 2011 in Detoxikácia, Pohyb a fyzická aktivita

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu