Ako odolať chuti na sladké


Sladká chuť prináša pôžitok a túžia po nej takmer všetci ľudia bez výnimky. Sladkosti však dosť často obsahujú veľa energie v malom objeme. Je to spôsobené tým, že tieto potraviny spravidla obsahujú veľa tuku a súčasne málo vody, ktorá by v nich znížila hustotu energie. Za priberanie je zodpovedný prebytočný tuk a cukor v potravinách, neúmerne veľké porcie jedla a absencia pravidelnej pohybovej aktivity. Preto ak chcete schudnúť je potrebné zamerať sa na viacero aspektov, nie len na jeden. (napr. chudnutie len cvičením, alebo chudnutie len diétou bez cvičenia).

Čo robiť, aby ste odolali chuti na sladké?

Väčšina ľudí neodolá sladkostiam ako sú sušienky, koláčiky, čokoládové tyčinky a podobne. Prvá možnosť je tá, že sa týchto sladkostí nedokážete vzdať. Vtedy však musíte obmedziť ich množstvo, ktoré skonzumujete. Toto je však často krát málo účinné. Platí, že s jedlom rastie chuť a pri sladkostiach to platí dvojnásobne. Ak máte chuť na koláč nedajte si pred seba celý plech ale odkrojte si 1 – 2 kúsky a dajte na menší tanierik. Platí to, že v prvom rade jedia oči.


Druhá možnosť je to uvedené druhy sladkostí vynechať zo svojho jedálnička a nahradiť ich niečím iným, možno rovnako sladkým, ale s menším obsahom tukov a energie. Dobrá alternatíva môže byť nízkotučný alebo odtučnený tvaroch (má málo tuku a viac bielkovín), čerstvé ovocie, hrsť orechov alebo semiačok, ovsené vločky, nastrúhaná mrkva a podobne.

Odolávanie chuti na sladké je večný boj. Dôležité je si uvedomiť, prečo tento boj nevzdať. Ak chudnete majte na pamäti, to čo chcete v chudnutí dosiahnuť a to čo ste už dosiahli. Možno keď si uvedomíte, že ste už schudli prvé 2 – 3 kilá, tak si to snáď tou čokoládovou tyčinkou nechcete pokaziť.

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on August 4th 2012 in Chudnutie, Výživa

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu