Presný postup ako schudnúť


Možno si poviete, že plán alebo postup ako schudnúť nie je dôležitý. Práve naopak, tak ako každá činnosť, tak aj chudnutie si vyžaduje svoj postup. Urobiť si plán na chudnutie môže každý. Bez určitého plánu na chudnutie budú vaše výsledky určite pomalšie. Možno ste už počuli vetu: “Kto neplánuje, plánuje neúspech.” A Vy určite chcete s chudnutím uspieť.

Nedá sa povedať, že existuje jeden jediný účinný program na chudnutie pre každého. Každý je predsa individuálny a preto pri zostavení Vášho plánu na chudnutie je potrebné zohľadniť svoje možnosti. Ak si s takýmto plánom nebudete vedieť poradiť sami, môžete sa obrátiť na odborníkov v oblasti chudnutie, ktorí Vám s plánom ako schudnúť určite pomôžu. (môžete tak urobiť aj prostredníctvom tejto stránky www.akoschudnut.eu a vyplniť v pravej časti stránky kontaktný formulár).

Čo by mal Váš plán na chudnutie obsahovať:

1. Stanovte si reálne ciele – pokiaľ si stanovíte príliš vysoké ciele, môže Vám to v budúcnosti demotivovať. Je potrebné si stanoviť taký cieľ, ktorý síce nie je jednoduchý, ale je dosiahnuteľný. Napríklad pokiaľ máte 80 kg a stanovíte si cieľ schudnúť na 60 kg a pritom ste 60 kg vážila naposledy v 17tich môže to byť problém. Avšak stanoviť si cieľ schudnúť na 65 kg, ktoré sú pre Váš organizmus tak povediac ideálne je rozumnejšie.

2. Zvážte možnosti pohybu – ak chcete do Vášho plánu na chudnutie zaradiť aj pohyb, je to super. Je dobré však zvážiť aký druh pohybu bude pre Vás ideálny (vzhľadom na zdravotný stav, vek, celkovú fyzickú kondíciu a podobne). Všeobecne je lepšie začať s menej intenzívnym pohybom a neskôr intenzitu cvičenia pridávať. Určite nie je vhodné pri chudnutí začať s veľmi intenzívnym cvičením, ktoré hneď od začiatku nebudete zvládať, čo Vás pri snahe schudnúť môže odradiť.

3. Nájdite si vhodný detoxikačný program – detoxikácia je pri chudnutí veľmi dôležitá. Preto je vhodné vzhľadom na Váš zdravotný stav a zaťaženie jednotlivých orgánov určiť vhodný postup pri detoxkácii organizmu. (Toto by som však odporúčal konzultovať s odborníkom v oblasti výživy, nakoľko nesprávnym spôsobom detoxikácie organizmu sa môžu Vaše problémy aj zhoršiť)

4. Zvoľte si správny čas kedy začnete chudnúť – určite je lepšie začať chudnúť po novom roku ako pred Vianocami, alebo lepšie je chudnúť pred letom ako po lete. V každom prípade, nech už začnete chudnúť kedykoľvek stanovte predný dátum. (Slovíčko zajtra v kalendári nenájdete).

5. Nájdete dôvody prečo ste pribrali – lepšie ako hľadať novú diétu na chudnutie je hľadať radšej dôvod prečo ste pribrali a zamerať sa na jeho odstránenie.

Tak ako som písal na začiatku ideálny plán ako schudnúť neexistuje a preto ani tých pár bodov nie je ideálnych. Pokiaľ sa ale zameriate na začiatku aspoň na týchto 5 bodov určite Vám pri Vašej snahe schudnúť pomôžu.

www.akoschudnut.eu


Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Júl 11th 2012

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu