Ako schudnúť a nepribrať


Pravdepodobne sa Vám to už prihodilo a s určitosťou ste o tom počuli. O čom je reč? Predsa o jo-jo efekte. Veľa ľudí chce schudúť a nepribrať, ale stále sa im to nedarí. Keď sa rozprávam o chudnutí, veľa ľudí mi povie: “Však ja o chudnutí viem vštko”. Ak sa niekomu stalo, že schudol a následne pribral, tak o chudnutí ani zďaleka všetko nevie. Možno sa niekto na tieto slová nahnevá, ale myslím to vážne. Ak niekto chce schudnúť a nepribrať naozaj potrebuje toho vedieť viac o tom ako organizmus funguje, aké potraviny konzumuje a podobne. Áno chudnutie je zložité a človek potrebuje aj dávku vytrvalosti.

Čo je teda potrebné na to aby ste schudli a nepribrali. V prvom rade je to Vaše odhodlanie schudnúť. Nie ale odhodlanie tipu – teraz budem dva mesiace chudnúť lebo idem na dovolenku a potom mi je jedno ako dopadnem. Dôležité je odhodlanie pre zdravé chudnutie, teda chudnutie spojené so zmenou životného štýlu a stravovania. Veľa ľudí je pohodlných a do takejto zmeny sa im nechce a radšej hľadajú zase novú “zázračnú” diétu, ktorá konečne zaberie. Prestaňte so všetkými pokusmi a krátkodobými riešeniami, odhodlajte sa pre celkovú zmenu životosprávy a chudnutie sa dostaví ako vedľajší efekt.

Po druhé je dôležité to, aby ste prestali hľadať prekážky a výhovorky prečo práve Vy nikdy neschudnete. Možno to poznáte: ja neschudnem lebo….., ja nechudnem, lebo som “špeciálny prípad” a na mňa nič nezaberá, ja neschudnem, lebo na to nemám čas, a podobne. Verte mi, všetky takéto výhovorky sú len strata času a energie. Buď chcete skutočne schudnúť, alebo ste na to jednoducho lenivý. Všetko je otázka priorít a chudnutie môže byť pre vás priorita číslo 1 alebo priorita číslo 3, 4 a tak ďalej.

Ak chcete schudnúť a nepribrať, neskúšajte diéty, netrápte sa hladovkami, pretože práve takýto spôsob chudnutia je zodpovedný, že jo-jo efekt. Takéto chudnutie Vám rozhodí metabolizmus, telo funguje v úspornom režime a po skončení diéty priberiete ešte viac ako ste schudli. Takže základ pre zdravé chudnutie žiadny jo-jo efekt je: dobrý pitný režim, detoxikácia organizmu, zdravá strava so všetkými živinami, ktoré organizmus potrebuje, pohyb a dobrá nálada. Toto všetko potrebujete na to, aby ste schudli a nepribrali.

Viac čítajte na našej stránke www.akoschudnut.eu

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Júl 10th 2012

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu