6 tipov na chudnutie

Určite máte slušnú predstavu o tom, čo je potrebné robiť aby ste schudli. Jedzte zdravé potraviny, cvičte, a podobne. Znie to dosť jednoducho, ale pre väčšinu ľudí je to boj.Boj kde ťahajú za kratší koniec. Boj s nadváhou, s tukom s kilami navyše ale je to hlavne boj sám so sebou. Na to aby ste tento neľahký boj pri chudnutí vyhrali prinášame zopár tipov.

1. Dajte jedlo preč. Pokiaľ sa práve nestravujete, tak dajte všetko jedlo bokom. Verte tomu alebo nie, bude to jeden malý krok ale dokáže výrazne ovplyvniť vaše tendencie sa prejedať a jesť čo práve vidíte. Sušienky, koláče, sáčky zemiakových lupienkov – poznáte to, sú ponechané vonku a určite príde čas kedy neodoláte. Staré príslovie “Zíde z očí zíde z mysle” tu určite platí.

2. Pobyt v kuchyni. Pokiaľ je to aspoň trochu možné, trávte v kuchyni čo najmenej času (je tam jedlo). Začnite tráviť viac času v obývacej izbe, vonku, kdekoľvek. Ale ak nie ste v kuchyni myslíte menej na jedlo a vaše chúťky vás nepremôžu.

3. Oznámte svojim známym svoj záväzok chudnúť. Toto môže byť problém ak máte slabé odhodlanie a bojíte sa neúspechu pri chudnutí (čo na to poviem môj manžel keď zas nič neschudnem?) Začnite si viac veriť a majte viac vytrvalosti. Pokiaľ svoj zámer schudnúť oznámite aj iným ľuďom, budú vás podporovať vo vašej snahe schudnúť. A vy budete mať dôvod dokázať, že to s chudnutím myslíte vážne.

4. Zmeňte svoj pohľad. Prestaňte sa pozerať na chudnutie ako niečo veľmi ťažké. Skúste sa na svoje chudnutie pozerať ako na váš najnovší pracovný alebo školský projekt. Držte sa plánu, kontrolujte výsledky, dodržujte pitný režim, pravidelné stravovanie a podobne. Nezabúdajme, budete vyzerať skvele! Prínosy zdravého chudnutia sú dlhodobé a ďaleko prevážia zopár schudnutých kíl. Zdravo vyzerajúca pleť, pomalšie starnutie a viac energie sú len niektoré z výhod prečo schudnúť.

5. Vizualizácia. Je veľmi silný nástroj nie len pre chudnutie. Je dôležité predstavovať si ako sa zmení Váš život keď schudnete, ako sa budete cítiť, aké oblečenie si budete môcť kúpiť. Je lepšie zamestnať svoju myseľ pozitívnymi obrazmi ako stále rozmýšľať negatívne.

6. Dostatok odpočinku. To neznamená, že by ste mali prespať 10 hodín denne. Mali by ste si dožičiť 7-8 hodín spánku v noci. Tiež, nedostatok spánku spôsobuje hlad. V noci sa telo regeneruje a naberá energiu pre ďalší deň.

Je to len pár jednoduchých tipov na chudnutie. Pokiaľ sa však nimi budete počas chudnutia riadiť, určite vám pomôžu pri vašom programe na chudnutie a zmene životného štýlu.

Viac článkov v kategórii:

Viac informácií o chudnutí čítajte TU

Kliknite a odošlite svoj názor


Submit your review
* Required Field

Ako schudnúť
Žilina ŽilinaSR01001 Slovensko 
 • 0907528292
Share/Bookmark

Komentáre sú deaktivované

jozef on Február 15th 2011 in Chudnutie

Comments are closed.

www.akoschudnut.eu